Kelionė Į Tailandą

Karolis Kirkliauskas Feb 9, 2019

I am a traveller, an IT guy and a founder of multiple successful online based business platforms. Welcome to my blog – here I will show you how to get along with time consuming tasks while managing different type of projects, share my knowledge and experience about IT and social media platforms, and, most importantly – lead you through the process of creating and developing your very own online business or even empire.
 
Pasiruošimas kelionei, skrydis
 
    Tikriausiai vertėtų pradėti nuo to, jog skrydžio bilietus šiai kelionei įsigijome likus 1 mėn. iki kelionės (gruodžio pabaigoje). Jau nuo rudens mąsčiau, kur galima būtų nukeliauti, mintyse buvo ir ne kartą lankytas Egiptas, taip pat ir prabangusis Dubajus, tačiau norėjosi nukeliauti ten, kur dar neteko būti ir tai buvo viena iš pagrindinių sąlygų. Tailandas taip pat patraukė ir tuo, kad jame temperatūra sausio mėnesį kiekvieną dieną siekia +34 laipsnius celsijaus ir daugiau bei gamta yra tiesiog kosmiško grožio. Grįžtant prie lėktuvo bilietų jie kainavo maždaug apie 600 Eur vienam žmogui, bilietus įsigijau pasinaudojęs visiškai nemokamu įrankiu Google Flights, kuriame galima labai patogiai ir lanksčiai matyti įvairių skrydžių bilietus pardavinėjančių bendrovių pasiūlymus. Skrydžio trukmė 9 val. 30 min., prie to dar prisidėjo persėdimas Maskvoje, taigi bendra kelionės trukmė - apie 11 val. 30 min.
  Kelionė buvo išties puiki, keliavome su Rusijos avialinijų kompanija Aeroflot, kurios personalo aptarnavimas buvo ypatingai geras, taip pat buvo pateikiamas skanus ir įvairus maistas 2 kartus kelionės metu (pietūs ir vakarienė) bei nemokami gėrimai (pepsi, 7up, arbata, kava, vanduo).
 
Atvykimas ir pirmas įspūdis
    
    Atvykus į Phuket’o tarptautinį oro uostą ir išėjus į lauką mus pasitiko +35 laipsnių temperatūra, kuri tiesiog reikalavo, kuo greičiau vykti prie jūros. Prieš išeidami iš oro uosto pasikeitėme eurus į vietinę THB (Tailand Baht) valiutą bei nusipirkome tailandietišką SIM kortelę (ką patarčiau padaryti kiekvienam), su neribotu internetu dešimčiai dienų, kuri kainavo ±10 Eur. Palyginimui naršant su lietuvišku abonentu kaina yra ±7 eur / mb. Susitvarkius reikalus dėl telefono, išėjus iš oro uosto ieškojome su kuo galime nuvykti į mūsų viešbutį, kuris yra apie 30 km nuo Phuketo oro uosto. Paieškos ilgai netruko, kadangi prie pat išėjimo rykiavosi eilės Taxi paslaugas teikiančių kioskelių, kuriuose kainos išties nėra didelės. Vienam žmogui kelionė iki mūsų viešbučio kainavo 200 THB (apie 5-6 Eur). Kelionė iki viešbučio buvo ganėtinai linksma, nes pamatėme koks įdomus ir keistas yra Tailando transporto eismas. Visų pirma čia galioja taisyklė - kuo esi naglesnis tuo didesnį pirmumą turi, apie pėsčiuosius ir jų teises gatvėje kalbos net nėra - eidamas į perėją turi praleisti pravažiuojantį transportą. Bevažiuodami į viešbutį pamatėme ir didžiają dalį Phuketo miesto, kuris buvo tiesiog pilnas turistų ir vietinių žmonių. Atvykus į viešbutį pagaliau galėjome atsipūsti, buvome pasirinkę kambarį su baseinu ir terasa, todėl pirmąją dieną iki pat vakaro buvome savo kambaryje. Viešbutis Indochine Resorts & Villas turėjo tiesiog kerintį vaizdą į jūrą pro kambarių langus, taip pat buvo puikiai matomi ir kalnai. 
 
 
Phuket’as
    
    Tos pačios atvykimo dienos vakare nusprendėme apsilankyti pačiame Phuketo mieste. Pats miestas nebuvo toks jaukus, kaip viešbučio kambarys, viena iš to priežasčių, jau anksčiau minėtas Phuketo eismas, kuris yra tiesiog košmariškas. Jeigu teko būti Turkijoje, tai Turkija palyginus su Tailandu yra tikras rojus pėstiesiems. Vienas iš dalykų, kuris mane labai domino buvo vietinis maistas - iš anksto žinojau, kad tai bus daugiausiai jūros gerybės ir žuvis, tačiau tikėjausi daug geresnių higienos salygų ir paragauti vietinių krevečių ar kalmarų tiesiog nekilo noras. Mieste taip pat buvo didelis prekybos centras, kuriame buvo itin daug ’nacionalinio’ maisto restoranų: McDonald, Starbucks ir t.t. Pasiėmę šaltos kavos (temperatūra vakare siekia +29 laipsnius) vaiksčiojome po miestą ir 'grožėjomės' elektros instaliacija bei garsais, kurie sklinda iš elektros laidų kai vaikštai šaligatviu: kibirkštys, milijonas prikabintų laidų - vaizdas ir garsas nenuteikė labai linksmai. Į viešbutį atgal grįžome pasinaudoję vietiniu ’TukTuku', nors jų transportas iš pažiūros nėra atrodantis ypatingai saugus - kelionė buvo pakankamai saugi.
    Sekančias dienas keliavome į tris ypatingas vietas. Visas keliones susiplanavome patys susiderinę su viešbučio registratūra, kuri padėjo gauti Taxi vairuotojai visai dienai vos už ±35 Eur. Taxi vairuotojas buvo labai malonus, papasakojo apie įdomias vietas, kur ką galima pamatyti. Pradėjome nuo įspūdingosios Budos šventyklos, kuri buvo laaabai aukštai ir buvo laaabai didelė. Po apsilankymo Budos šventykloje savo kelionę tęsėme į beždžionių kalną (Monkey Hill), kuriame galima pamatyti laisvėje gyvenančias beždiones. Kalno papėdėje nusipirkę kelias bananų kekes pradėjome 'vaišinti' beždžiones. Iš pradžių šiek tiek bijojau, kad jos gali pulti, tačiau pamažu pripratau ir leidau bananus paimti iš mano rankos. Šalia buvę turistai beždžionėms davė mandarinus - ir tik pagalvokite, beždžionė mandariną nusilupo ir valgė po vieną skiltelę - visai kaip žmogus! Buvo labai smagu pamatyti laisvėje gyvenančias beždžiones, kurių niekas nevertė daryti jokių triukų ar pasirodymų - visa tai buvo tiesiog jų naturalus elgesys, kas ir turėtų būti skatinama. Paskutinė apsilankymo vieta buvo Phuketo senamiestis, kuris jau ruošiesi naujiesiems metams. Pasivaikščioję, nusipirkę ledų patraukėme atgal viešbučio link.
 
 
Kelionė į Krabi, Ao Nang
 
    Praėjus 5 dienoms, pradėjome sekantį kelionės etapą - kelionę į Krabi. Keliavome taip pat Taxi, kadangi turėjome viso 3 lagaminus, kurių vilktis ir tampytis po laivus (kadangi galima į Krabi ir nuplaukti) tiesiog nesinorėjo. Taxi kaina buvo ganėtinai brangi (apie 80 Eur), kadangi atstumas buvo beveik 200 kilometrų. Tačiau kondicionierius, bei galimybė pamatyti dar daugiau Tailando gamtos - tai puikiai atpirko. Atvykome į antrąjį viešbutį Villa Cha-Cha, kuris turėjo savo paplūdimį bei buvo matyti, kad yra nesenai pastatytas/renovuotas. Atvykus į viešbutį nuskubėjome į paplūdimį, o paskui į baseiną, kadangi jūros temperatūra siekė +27 - +28 laipsnius. Vakare keliavome į netoliese esantį Ao Nang miestelį, į kurį kas valandą vežė nemokamas viešbučio transportas. Miestelyje buvo kur kas ramiau negu Phuket’e - eismas buvo kur kas normalesnis, nereikėjo einant per perėję žiūrėti, kad kas nors nepervažiuotų. Ao Nang’e buvo nuostabus paplūdimys, tačiau jį pamatėme jau tik kitą dieną, kadangi kai atvykome vakare jau buvo tamsu.  
 
Kelionė į salas
    
    Atvykus į viešbutį galėjome iškarto užsisakyti keliones į įvairias salas, tačiau to nepadarėme. Vieną iš paskutinių kelionės dienų, būdami Ao Nang miestelyje, atsitiktinai paklausėme viename kelionių kioskelių, kiek kainuotų kelionė į Phi Phi salas. Kaina buvo kur kas mažesnė negu viešbutyje, už kelionę dviems asmenims visai dienai su paėmimu, parvežimu iš/į viešbutį bei pietumis sumokėjome 70 Eur, kas tikrai nebuvo labai didelė suma. Atėjus kelionės dienai, mus paėmė nuo viešbučio ir nuvežė iki prieplaukos, kurioje jau buvo ir kitų turistų iš kitų viešbučių. Pirmoji sala kurią aplankėme - Bamboo Island. Šioje saloje buvo neįtikėtinai baltas ir tobulas paplūdimys, o jūros spalva buvo tokia pat mėlyna, kokia matoma Tailando ar Indonezijos salų atvirukuose. Praleidę ten valandą keliavome prie kitų salų. Teko aplankyti ir salą, kuriame buvo filmuotas filmas The Beach (Paplūdimys) su Leonardo di Caprio, tačiau įėjimas į salą buvo neleidžiamas, buvo galimybė ją pamatyti tik būnant laive pakrantėje. Pietavome saloje, kurioje yra ligoninė, begalės įvairių parduotuvėlių. Labai sužavėjo tai, kad net būnant salose naudotis internetu telefone nebuvo visiškai jokių problemų. Paskutinėje saloje buvo galimybė nardytis ir pamatyti koralus bei įvairias žuvis - šia galimybe pasinaudojau ir likau sužavėtas koralų dydžiais ir grožiu.
 
 
Grįžimas namo
 
    Grįžtant iš Krabi nusprendėme vieną dieną praleisti viešbutyje netoli oro uosto, kad nereiktų niekur skubėti prieš skrydį ir nebūtų netikėtų pavėlavimų. Apsistojome viešbutyje Panphuree Residence, kuris buvo vos už 400 metrų nuo Phuketo oro uosto. Viešbutis buvo pakankamai pigus, turi baseiną (vadinamą Infinity Pool) pačiame viršutiniame aukšte, kuriame ir praleidome didžiają tos dienos dalį. Sekančią dieną papusryčiavome ir keliavome į oro uostą, kuriame praėję visas patikras užsukome į Duty Free, kaip visada - nupirkti simbolinių lauktuvių. Skrydis praėjo kur kas greičiau, grįžus į Lietuvą pasitiko maloni +2 laipsnių temperatūra, kuri, tiesą pasakius, buvo labai gaivinanti ir maloni.
 
Keletas patarimų keliaujantiems į Tailandą:
  • - Neskubėkite pirkti vizos, kadangi Lietuva šiuo metu patenka į sąrašą šalių, kurioms išduodami nemokama iki 15 dienų apsistojimo Tailande 'Viza on Arrival' viza. (plačiau www.tailandas.lt)
  • - Vietinę valiutą pasikeiskite Tailande, ne savo šalyje, taip sutaupysite, kadangi kursas pvž. Lietuvoje yra kur kas blogesnis
  • - Keisdami valiutą pasistenkite susiplanuoti, kad užtektų visai kelionei, kadangi kiekvienas nusiėmimas bankomate kainuoja ±6 Eur + banko mokesčiai dėl išėmimo užsienio bankomate
  • - Suplanuokite netikėtas išlaidas, kadangi jų gali būti nemažai
  • - Organizuokitės kelionę patys, kadangi lankytinus objektus ir kitą naudingą informaciją galite lengvai rasti TripAdvisor puslapyje


Tags: kelionės, tailandas, phuket, krabi

You might also like


How To Become Your Personal Hero

In this article I am going to reveal how the aim can help you to become your personal hero.

How To Finish Your Project On Time

Do you often miss the deadline of your project? There is a solution, click here to learn more

WHY SOCIAL MEDIA IS “A MUST” FOR EVERY BUSINESS?

Facebook, Instagram, Twitter, Youtube... why does your business need them? Learn more in this article


Did you like my article?

Follow me on other social media platforms to reach even more good content for free

Instagram Facebook Twitter

Become #FirstTeam member

Receive all my latest articles in your inbox.